Слідчі не мають права під час обшуку вилучити у вас чи вашої компанії комп’ютерну техніку

Нові зміни в Кримінальний процесуальний кодекс щодо захисту прав підприємців та компанії вступили в силу.

 

І одним із дуже хорошим нововведенням є те, що від сьогодні слідчі та прокурори позбавлені повноважень щодо вилучення комп’ютерної техніки під час проведення обшуку на підприємстві чи місці, де здійснюється підприємницька діяльність.

 

Так, ч. 2 ст. 168 КПК України доповнено положенням, відповідно до якого органу досудового розслідування заборонено тимчасово вилучати електронні інформаційні системи або їх частини, мобільні термінали систем зв’язку.

 

Хоча, в даній нормі є виключення з даного правила, а саме вилучення дозволяється:

 

коли їх надання разом з інформацією, що на них міститься, є необхідною умовою проведення експертного дослідження; Слідчий про це вмотивовано повинен вказати у відповідному протоколі;

 

якщо такі об’єкти отримані в результаті вчинення кримінального правопорушення чи є засобом або знаряддям його вчинення; І слідчий повинен вказати відповідні конкретні факти, які свідчать про це;

 

якщо доступ до них обмежується їх власником, володільцем або утримувачем чи пов’язаний з подоланням системи логічного захисту. А тому, не варто перешкоджати правоохоронцям у процесі обшуку мати можливість оглянути відповідну техніку.

 

Якщо слідчий чи прокурор не зважаючи на всі вимоги щодо обгрунтованості вилучення комп’ютерної техніки, все ж таки її вилучить, необхідно негайно звернутися до адвоката, щоб не пропустити процесуальні строки і щоб він зміг підготувати необхідні документи до суду та повернути вашу техніку.

 

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Вход


Надішліть запит
на консультацію