При розлученні.

Ніхто не буде сперечатися з тим, що розлучення – це потрясіння і стрес для будь-якої пари, незалежно від того, скільки років подружжя прожило в шлюбі. Навіть якщо відносини вже припинилися, оформлення розлучення, пов’язане з складанням необхідних документів, розділом майна і вирішенням питання про те, з ким же далі будуть проживати діти, викликає негативні емоції. До того ж, розлучення не можна приховати від рідних і близьких, що тільки погіршує і без того важкий психологічний стан тих, хто вирішив розлучитися.

Якщо розлучення відбувається в суді, то ця обставина робить стан колишніх подружжя ще важче. Досить часто буває так, що із залу суду колишні раніше близькі люди виходять чи не ворогами. При цьому кожен з них усвідомлює, що поводиться неправильно, але, перебуваючи в залі суду, не знає, як потрібно себе вести, щоб зберегти в подальшому рівні відносини.

На жаль, статистика говорить нам про те, що з кожним роком кількість розлучень не зменшується, а, навпаки, тільки зростає. У зв’язку з цим є сенс поговорити про те, як слід вести себе в суді, більш докладно. Це особливо важливо для сімей, в яких є діти, адже вони дуже сильно переживають не тільки сам розлучення, але і те, в яких стосунках після нього залишилися батьки.

Перш за все, для судового засідання, пов’язаного з розлученням, необхідно правильно вибрати одяг. Для цього випадку вона повинна бути досить консервативною. Жінкам не варто вдягати відверті вбрання, які мають глибоке декольте або міні-спідниці. Також їм не варто завершувати свій образ безліччю прикрас або мати при собі занадто яскраві аксесуари. Звичайно ж, одяг має бути чистим.

Багато пар, що подали на розлучення, намагаються продовжити з’ясування своїх стосунків навіть в залі суду. Але робити це не варто – в суд ви прийшли за тим, щоб зафіксувати ваше розставання документально і оформити необхідні в цьому випадку документи.

Ні в якому разі не можна перебивати суддю. Ви можете висловити свою думку тільки тоді, коли суддя дасть вам слово. Причому, намагайтеся стримувати свої емоції і говорити по суті питання, не сварячись з чоловіком або його родичами. Говоріть голосно і чітко, вибираючи такі слова, які не можуть бути сприйняті оточуючими і суддею двозначно. Особливо важливо вести себе адекватно і стримано в тому випадку, якщо в суді вирішується питання про те, з ким з батьків після розлучення буде проживати дитина. Запам’ятайте, що скандальній, невыдержанному і схильному до істерик з батьків суд дитини, природно, не довірить. Суд також має право призначити такого батькові судово-психологічну експертизу.

останнім часом багато пар приходять на подібні судові засідання зі своїм адвокатом. Це, безумовно, непогано, особливо, якщо у вашої пари є спільно нажите майно, яке підлягає поділу. Але при цьому слід знати, що в процесі судового засідання розмовляти з вашим адвокатом необхідно якомога тихіше, щоб не заважати процесу. Не варто заради своєї вигоди брехати або обмовляти свого колишнього чоловіка або дружину чи ваших колишніх родичів.

Психологи рекомендують подружжю, що знаходяться в судовому засіданні з приводу розлучення, як це ні дивно, посміхатися, як би їм не було важко. Впевнена посмішка сама по собі викликає у оточуючих розташування до вас, тому всі ваші слова, сказані в суді зі спокійною усмішкою і рівним голосом, будуть звучати більш щиро.

Іноді в подібному засіданні необхідно присутність дітей, що, безумовно, тільки погіршує ситуацію. У цьому випадку обом батькам необхідно триматися так, щоб не протиставляти себе іншому батькові. Пам’ятайте, що діти від розлучення іноді страждають навіть більше, ніж батьки, а публічні сварки тільки ускладнюють цей процес. В силу цього, висловлюючись в ході судового засідання, не переходьте на особистості і не ображайте того, хто доводиться батьком або матір’ю вашого спадкоємця.

Звичайно, на судове засідання не можна спізнюватися без поважної причини. Якщо у вас в день засідання виникла подібна причина, обов’язково якомога швидше повідомте про ній судового секретаря – швидше за все, засідання буде відкладено або перенесено на інший день, про що вас повідомлять додатково. Найкращим варіантом буде залучення кваліфікованого адвоката.

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Вход


Надішліть запит
на консультацію