Ніхто не буде сперечатися з тим, що розлучення – це потрясіння і стрес для будь-якої пари, незалежно від того, скільки років подружжя прожило в шлюбі. Навіть якщо відносини вже припинилися, оформлення розлучення, пов’язане з складанням необхідних документів, розділом майна і вирішенням питання про те, з ким же далі будуть проживати діти, викликає негативні емоції. До того ж, розлучення не можна приховати від рідних і близьких, що тільки погіршує і без того важкий психологічний стан тих, хто вирішив розлучитися.
Якщо розлучення відбувається в суді, то ця обставина робить стан колишніх подружжя ще важче. Досить часто буває так, що із залу суду колишні раніше близькі люди виходять чи не ворогами. При цьому кожен з них усвідомлює, що поводиться неправильно, але, перебуваючи в залі суду, не знає, як потрібно себе вести, щоб зберегти в подальшому рівні відносини.
На жаль, статистика говорить нам про те, що з кожним роком кількість розлучень не зменшується, а, навпаки, тільки зростає. У зв’язку з цим є сенс поговорити про те, як слід вести себе в суді, більш докладно. Це особливо важливо для сімей, в яких є діти, адже вони дуже сильно переживають не тільки сам розлучення, але і те, в яких стосунках після нього залишилися батьки.
Багато пар, що подали на розлучення, намагаються продовжити з’ясування своїх стосунків навіть в залі суду. Але робити це не варто – в суд ви прийшли за тим, щоб зафіксувати ваше розставання документально і оформити необхідні в цьому випадку документи.
Ні в якому разі не можна перебивати суддю. Ви можете висловити свою думку тільки тоді, коли суддя дасть вам слово. Причому, намагайтеся стримувати свої емоції і говорити по суті питання, не сварячись з чоловіком або його родичами. Говоріть голосно і чітко, вибираючи такі слова, які не можуть бути сприйняті оточуючими і суддею двозначно. Особливо важливо вести себе адекватно і стримано в тому випадку, якщо в суді вирішується питання про те, з ким з батьків після розлучення буде проживати дитина. Запам’ятайте, що скандальній, невыдержанному і схильному до істерик з батьків суд дитини, природно, не довірить. Суд також має право призначити такого батькові судово-психологічну експертизу.
останнім часом багато пар приходять на подібні судові засідання зі своїм адвокатом. Це, безумовно, непогано, особливо, якщо у вашої пари є спільно нажите майно, яке підлягає поділу. Але при цьому слід знати, що в процесі судового засідання розмовляти з вашим адвокатом необхідно якомога тихіше, щоб не заважати процесу. Не варто заради своєї вигоди брехати або обмовляти свого колишнього чоловіка або дружину чи ваших колишніх родичів.
Іноді в подібному засіданні необхідно присутність дітей, що, безумовно, тільки погіршує ситуацію. У цьому випадку обом батькам необхідно триматися так, щоб не протиставляти себе іншому батькові. Пам’ятайте, що діти від розлучення іноді страждають навіть більше, ніж батьки, а публічні сварки тільки ускладнюють цей процес. В силу цього, висловлюючись в ході судового засідання, не переходьте на особистості і не ображайте того, хто доводиться батьком або матір’ю вашого спадкоємця.
Звичайно, на судове засідання не можна спізнюватися без поважної причини. Якщо у вас в день засідання виникла подібна причина, обов’язково якомога швидше повідомте про ній судового секретаря – швидше за все, засідання буде відкладено або перенесено на інший день, про що вас повідомлять додатково. Найкращим варіантом буде залучення кваліфікованого адвоката.