Навіщо звертатися до адвоката за юридичною допомогою?

   Періодично, у гучних промовах політиків ми чуємо, що Україна правова, демократично спрямована держава, в якій головує верховенство права та захищаються, закріплені Конституцією права та свободи громадян.

На жаль, це лише гучні та красиві слова, в реальному житті нерідко відстоювання своїх прав перетворюється на тяжку битву, в якій часто програє саме постраждала сторона.

Трапляється це за різних обставин, але основною причиною невдалого завершення справи є «самолікування», саме таким терміном можна охарактеризувати намагання людини вирішити свою проблему самотужки, не звертаючись до кваліфікованого спеціаліста хоча б за консультацією.

Сьогодні відкрито доступ до будь-якої юридичної інформації – книги, кодекси, закони, в тому числі до інформації в Інтернеті. Після ознайомлення із знайденою юридичною інформацією, людина вважає, що нічого складного в процесі вирішення її проблеми немає, але поставте собі прості питання:

«Для чого існують адвокати?», «Чому для того, щоб стати адвокатом необхідно мати вищу юридичну освіту та досвід роботи?»

Відповідь на перше питання полягає в тому, що :

по – перше, ч. 2 ст. 59 Конституції України передбачено, що для забезпечення права на захист від обвинувачення і надання правової допомоги при вирішенні справ в судах та інших державних органів в Україні діє адвокатура;

по – друге, адвокати існують для тих самих цілей, що і інші фахівці.

Вам необхідно зробити зачіску, Ви йдете до перукаря, болить зуб – до стоматолога тощо.

Звісно, багато хто з нас може виконувати різну роботу, яка не відноситься до нашої компетенції (наприклад: поклеїти шпалери, пошити одяг). Але згадайте, що цю роботу Ви виконуєте у вільний час від основної роботи і частіш за все робота виходить менш якісною на відміну від роботи професіонала, для якого така робота є основною.

Тобто будь-який фахівець, що дбає про свою репутацію виконує роботу вчасно, якісно, весь час вдосконалює свої навички та накопичує багаторічний досвід.

Слід також пам’ятати, що юридична консультація необхідна і для того, щоб передбачити порушення Ваших законних прав у майбутньому.

Частіш за все, необхідність звернення до адвоката за юридичною консультацією для попередження порушення Ваших прав у майбутньому виникає у наступних випадках:

1.Перед укладанням будь-якого договору (кредит, позика, оренда, послуги, порука, шлюбний договір, страхування, купівля-продаж, поставка, міна, дарування тощо).

В такому випадку адвокат проаналізує договір, який пропонують Вам підписати, а також роз’яснить всі Ваші ризики.

2.Якщо Ви вирішили займатись підприємницькою діяльністю, адвокат допоможе Вам у складанні статутної документації, роз’яснить порядок реєстрації в державних органах або, за Вашим бажанням, проведе реєстрацію за Вас та роз’яснить порядок оплати податків та страхових внесків.

А також, з інших питань, які можуть вплинути на Ваші права і обов’язки у майбутньому.

Відповідь на друге питання доволі проста – вміння читати закони недостатньо, необхідно також вміти їх правильно розуміти та правильно застосовувати. Таке вміння приходить з часом, в результаті наполегливої праці в галузі права. Отримавши відповідний досвід роботи, а також склавши успішно кваліфікаційний іспит, юрист стає повноцінним правозахисником і отримує право займатися адвокатською діяльністю.

Ось чому необхідно пам’ятати два золотих правила:

1.Як тільки Ви зрозуміли, що Ваші законні права порушені, одразу зверніться до кваліфікованого адвоката. Не намагайтеся вирішити свої юридичні проблеми самотужки, адже Ваші юридично неграмотні дії можуть обернутися проти Вас.

2.Памятайте, що кожен повинен займатися своєю роботою, тому «лікування» Ваших проблем слід доручити спеціалісту. 

   З повагою, адвокат  Владислав  Лаєвський

 

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Вход


Надішліть запит
на консультацію