Як знайти кваліфікованого адвоката?

В першу чергу необхідно визначити, яка різниця існує між поняттям «адвокат» та поняттям «юрист».

Адвокатом може бути фізична особа, яка має вищу юридичну освіту, стаж роботи у галузі права не менше двох років, пройшла стажування в адвокатурі, склала кваліфікаційні іспити, одержала в Україні свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю та прийняла Присягу адвоката України (ст. 6 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).

Окрім цього:

• Адвокат зобов’язаний зберігати адвокатську таємницю (ст. 22 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»).
• Забороняється будь-яке втручання і перешкоди здійсненню адвокатської діяльності, а також вимагати від адвоката, його помічника, стажиста, особи, яка перебуває у трудових відносинах з адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об’єднанням, в том числі від особи, стосовно якої припинено або зупинено право на заняття адвокатською діяльністю, надання відомостей, що є адвокатською таємницею. Адвокати не можуть бути допитані з питань, які є адвокатською таємницею.
• Забороняється проведення огляду, розголошення, витребування чи вилучення документів, пов’язаних із здійсненням адвокатської діяльності.
• За порушення вимог Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», інших актів законодавства України, що регулюють діяльність адвокатури, Присяги адвоката України, адвокат несе дисциплінарну відповідальність.
• Також адвокат має право направляти адвокатські запити, витребувати документи та здійснювати інші права, передбачені ст. 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Юрист – це особа, яка має вищу юридичну освіту.

Виходячи з вищевикладеного, можна дійти логічного висновку, що вирішення своїх проблем краще довірити, все ж таки, адвокату.

Обираючи адвоката, обов’язково зверніть увагу на його послужний список. Попередні місця роботи адвоката складуть для Вас картину його компетентності, «розкажуть» про його досвід в тих чи інших питаннях.
Наприклад, кращій адвокат у галузі кримінального права обов’язково має у своєму послужному списку: органи міліції, прокуратури або суди; кращі адвокати в галузях цивільного, сімейного, житлового права, які спеціалізуються на представленні інтересів в судах, обов’язково мають у своєму послужному списку суд першої інстанції. Звичайно, чим більший стаж роботи, тим більш досвідченим і компетентним є спеціаліст.

Адвокат повинен висловлювати свою думку чітко та грамотно, а також вільно розмовляти державною мовою, оскільки діловодство та судовий процес переважно ведеться на державній мові. Від вміння адвоката висловлювати свою думку залежить, наскільки чітко і зрозуміло він буде представляти інтереси клієнта в судовому засіданні.

Не варто довіряти «балакучім» адвокатам, які одразу і багато обіцяють, гарантують 100% виграш, при цьому не з’ясувавши важливі подробиці справи та не витребувавши необхідні документи; постійно посилаються на свій великий досвід роботи тощо. Добрий оратор – не значить кваліфікований правник. Красномовність та надмірна балакучість в суді не відіграє ніякої ролі, а навпаки заважає судді визначити головне у сказаному.
Обов’язком кваліфікованого адвоката є своєчасне надання всіх необхідних доказів у справі, а також конкретно і чітко формулювати пояснення та питання.

Кваліфікований адвокат коштує не дешево. Якщо хочете отримати професійну правничу допомогу, не звертайтеся до тих адвокатів і в ті контори, де пропонують недорогі юридичні послуги, адже яка ціна, така і якість. Вибирайте адвоката по інших критеріях, оскільки від якості послуг, що надаються, залежить результат Вашої справи.
Звісно, необхідно розуміти, якщо Ви замовляєте послуги у «дорогого» адвоката або у «дорогому» адвокатському об’єднанні, то це зовсім не означає, що там працюють професіонали, разом з тим витрати на дорогий офіс, костюми та автомобіль значно вплинуть на суму гонорару.

Також, необхідно звернути увагу на зовнішній вигляд адвоката. Неохайний адвокат, так само безладно вестиме Вашу справу, що може привести до небажаних для Вас наслідків.

З повагою, адвокат  Владислав  Лаєвський

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Вход


Надішліть запит
на консультацію