Безкоштовна приватизація квартири. Як це зробити?

В Україні численна кількість квартир вже приватизована. Але залишились ще українці, які бажають здійснити приватизацію квартири, яка ще не приватизована через те, що вважають таку процедуру недешевою та досить  витратною.

В цій статті спробуємо розкрити інформацію щодо БЕЗКОШТОВНОЇ приватизації та порядку такої процедури.

До 2008 року держава намагалась встановити крайні строки щодо можливості приватизації житла, але зараз кожен громадянин має право в будь-який момент приватизувати його.

Але з приватизацією не потрібно зволікати, адже кожного дня приймаються нові закони, а тому ситуація може в корені змінитися.

Що дає Вам приватизація?

 1. Якщо в квартирі проживає, наприклад, стара людина і вона хоче, щоб її житло перейшло її спадкоємцям, то для цього потрібна приватизація квартири. В іншому випадку її квартира належить державі, а значить родичі не можуть її спадкувати.
 2. Приватизація дає можливість розпоряджатися такою квартирою. Тобто з моменту приватизації ви маєте право її продавати, здавати в оренду, міняти, заставляти тощо.
 3. Лише до приватизації, якщо члени родини перебувають у конфлікті, то вони мали право подати позов в суд і вимагати обміну однієї квартири на двідля того. Щоб жити окремо. Після приватизації, таким співмешканцям варто примиритися, адже насильно позбавити права власності іншого співвласника неможливо.
 4. При відсутності в місці проживання більше 6 місяців власність зберігається. Раніше при проходженні 6-місячного строку  і при відсутності одного з мешканців без поважних причин інші співмешканці квартири мали право подати позов до суду про втрату права користування житловою площею таким мешканцем.
приватизація

“З приватизацією не потрібно зволікати, адже законодавство може змінитися і знову будуть встановлені крайні строки!”

Приватизація квартири, по суті, це процес передачі державної власності в приватні руки.

Приватизація квартири проводиться організаціями, у веденні і управлінні яких знаходиться житловий фонд держави:

 • Уповноваженим органом місцевої державної адміністрації;
 • Органами місцевого самоврядування;
 • Державними підприємствами, організаціями, установами.

Основні етапи приватизації житла:

 1. Отримання нотаріально завіреного доручення. У цьому документі буде вказано згода/відмова родичів, що мешкають в квартирі, на участь в процедурі приватизації квартири.
 2. Заповнення в ЖЕКу форми № 4(у разі приватизації окремої квартири). У ЖЕКу Ви приходите з паспортами всіх, що мешкають в квартирі і/або свідченнями про народження, а також з нотаріально завіреним дорученням.
 3. Надання також наступних документів на приватизацію: копію квартирного ордера (про надання житлової площі, якщо Ви прописані в квартирі після 1993 року). Це необхідно виконати для того, щоб підтвердити той факт, що право на приватизацію ще не було Вами використано.
 4. Отримання у ЖЕКу технічного паспорту на квартиру (цим займається технічна служба ЖЕКу). Якщо ж в квартирі були зроблені які-небудь зміни, то необхідно мати на руках документ, що підтверджує узаконення будь-яких перепланувань. Якщо житлова площа стара, або, банально, технічної документації немає або ж її пакет не повний, необхідно звернутися в Державну реєстраційну службу України (Укрдержреєстр) для створення нового технічного паспорта квартири.
 5. Подання начальникові ЖЕКу спеціальної заяви на приватизацію житлової площі, до якої прикріплюєте документи п. 1,2,3,4. Начальник повинен підписати цю заяву і повернути її Вам разом з технічним паспортом на квартиру.
 6. Усі документи на приватизацію: заява на приватизацію житла, довідку про склад сім’ї і про сплату житлово-комунальних послуг за останні 3 міс., паспорти, свідчення про народження, ИНН, копію квартирного ордера, довідку з попереднього місця проживання (див. п. 3), нотаріально завірену і технічний паспорт на квартирунадаєте у відділ приватизації державного житлового фонду райвиконкому. З моменту реєстрації заяви на протязі місяця буде готове свідоцтво про право власності.
 7. Видане Вам свідоцтво про право власності необхідно зареєструвати у Державній реєстраційній службі України(Укрдержреєстрі) при Міністерстві юстиції України, відділення якого повинно знаходитись у вашому місті. В усіх паспортах і свідоцтвах робляться спеціальні відмітки про приватизацію житлової площі.
приватизація

“Кожен громадянин безкоштовно має право отримати у власність 21 кв. м. житла!”

Згідно з чинним законодавством України, кожен громадянин БЕЗКОШТОВНО має право отримати у власність 21 кв. м. житла і додаткові 10 м. кв. на сім’ю, тобто на сім’ю з чотирьох людей передається безповоротньо 95 кв.м загальної площі.

   Додаткові квадратні метри приватизуються за плату- базова вартість за один квадратний метр 18 копійок незалежно від району міста чи категорії житла).

   Крім того безкоштовна приватизаціяНЕЗАЛЕЖНО від розміру площі квартири проводиться: якщо приватизується однокімнатнквартира; квартири (будинки), отриманні при знесенні чи відселенні; квартири, де мешкають чорнобильці, Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, нагороджені орденом Слави трьох ступенів, ветерани Великої Вітчизняної війни, інваліди I і II груп, інваліди з дитинства, ветерани праці, ветерани Збройних Сил та репресовані особи; квартири (будинки), де проживають сім’ї загиблих при виконанні службових і громадських обов’язків; пільговики-військовослужбовці; багатодітні сім’ї тощо.

Знайте власні права та реалізовуйте їх!

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Вход


Надішліть запит
на консультацію