Для чого потрібен адвокат?

Processed with MOLDIV

Це питання задають ті, в кого виникла необхідність звернутися до адвоката, і ті, кому це не критично. Один класик у свій час казав: «Всі люди розбираються у двох речах — у медицині та в управлінні державою». Безперечно, це алегорія та жарт. Але інколи усвідомлення свого нерозуміння ситуації, виникає в помислах людини тільки тоді, коли вона зштовхнеться з дійсно серйозною проблемою, яка потребує втручання фахівця. Адже тільки фахівець знає, що і як вчинити, та найголовніше — чи потрібно.

В усьому світі людина наділена правами від народження, але якими саме, і що з ними робити — знають тільки спеціально навчені люди.

Можливо, Ви або Ваш родич закінчили юридичний ВУЗ, і Ви припускаєте, що він, знаючи тексти законів, зможе їх правильно застосувати? Але ж адвокат — це не той, хто вміє читати, і тому прочитав кодекс, а той, хто розуміє — яке право людини, і коли потрібно застосувати. Це вміння приходить тільки з роками щоденної й кропіткої роботи. На жаль, без помилок не обходитися, але не помиляється той, хто нічого не робить.

Необхідність в адвокаті — очевидна. Ставши віч-на-віч в конфлікті з нашими правоохоронними, податковими, митними органами — особа робить перші помилки, і з досадою потім розуміє, що їх можна було уникнути, але вже пізно. Дано перші пояснення, сплачено штрафи, що де-факто свідчить про наявність вини. Так повелося, що основним завданням тих, хто уособлює державу під різними вивісками — завдати проблем підприємцю, людині, фірмі. Податкові закони встановлюють шалені санкції за елементарне порушення строків — але податківці можуть місяцями проводити перевірки на підприємствах, заважаючи роботі. Від фірми вимагається точне і неухильне додержання зовнішньоекономічного законодавства та порядку розрахунків в валюті — а митник може абсолютно незаконно видати талон відмови в пропуску товару на митну територію України. Підприємство своєчасно подає звіти та статистичні дані в службу зайнятості щодо вільних вакансій — а його штрафують за те, що не виконаний відсоток працевлаштування інвалідів… Можна роками задобрювати «контролерів», вирішувати спірні питання іншими шляхами, ніж правові, і перетворитися на «дійну корову». А можна один раз дати таку відсіч, що наступного разу податківець, пригадуючи попередні ходіння по судах, окремі ухвали суду та позбавлення премії — добре подумає: чи малювати висмоктаний з пальця штраф, чи ні? А дякуючи тотальній безграмотності перевіряючих — зацікавлена особа отримує неабиякий шанс довести свою правоту. От тільки пішовши в книгарню й накупивши масу корисних книг по юриспруденції, Ви можете стати світовим рекордсменом по обсягу прочитаної юридичної літератури, за короткий час, і єдине, що Вас втішить — це сам факт такого рекорду. А якщо є намір вирішити суть проблеми — без адвоката, інколи — аудитора, не обійтися.

Куди не глянь — скрізь нас оточують ситуації, у яких участь фахівця просто необхідна, навіть якщо вона не так очевидна.

Припустимо, Ви вирішили зняти квартиру, Вас влаштовує ціна й район, але не влаштовує стан житла. Ви за свій кошт робите ремонт, наївно думаючи, що тепер Ви будете жити в комфортних умовах, але хитрий хазяїн, дізнавшись про значні поліпшення у своїй власності, припиняє оренду, вимагає звільнити приміщення… і виявляється, що він правий! Ви намагаєтеся з ним домовитися, але…

Або колишні друзі-засновники підприємства сьогодні не поділили прибуток, і перспективна ще вчора фірма сьогодні поглинута чварами та корпоративними конфліктами.

Або, наприклад, бізнес-сфера. У роботі кожної компанії виникає безліч правових питань. Можна створити свою юридичну службу, яка вирішуватиме щоденні проблеми. Але коли виникає ситуація, яка виходить за рамки компетенції штатних юристів, або є необхідність передати на збереження адвокату документи (і ні податківці, ні слідчі не зможуть їх отримати) — тоді є сенс звернутися до адвоката. Адвокат має додаткові повноваження щодо отримання інформації від інших осіб (право на адвокатський запит), адвокат не може бути допитаний про обставини, які йому стали відомі у зв’язку з веденням справи клієнта. А штатного юриста слідчий може допитати. Гарантія того, що у фірми є постійний партнер, який зможе захищати інтереси підприємства, не зобов’язаний свідчити проти Вас, і який здатен зберігати адвокатську таємницю — може бути запорукою успішного результату. Укладення угоди на постійне співробітництво дасть Вам змогу відчувати свій бізнес більш захищеним.

Адвокат — це той же лікар, до якого не звертаються з чимось добрим, а звертаються з бідою. Тільки лікар бореться з хворобою — і на його боці наука, асистенти, технічний прогрес. А адвокату доводиться ставати до конфронтації з людьми — в яких свої амбіції, статус, влада… Проте для адвоката немає кращого відчуття, як вийти з залу суду — і привітати клієнта з перемогою, з досягненням мети, з розв’язанням складної правової проблеми. Хоча робота адвоката комусь і може здатися неблагородною, але це — не так. Прагнення до справедливості — таке ж нормальне бажання, як і жага до здоров’я. Тому адвокат, як і лікар — повинні супроводжувати особу в нашому складному житті, допомагаючи уникати помилок і відстоюючи інтереси клієнта.

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Вход


Надішліть запит
на консультацію