Як діяти при ДТП: покроковий алгоритм.

Перші дії на місці ДТП, пов’язані з оформленням документів, мають найважливіше значення для об’єктивного розгляду всіх обставин події надалі. Тому адвокати радять учасникам ДТП не панікувати, а діяти чітко за запропонованим алгоритмом.

1. Перш за все слід викликати швидку допомогу (при необхідності), співробітників поліції, повідомити в страхову компанію. Ваш автомобіль, як і автомобілі інших учасників ДТП повинні знаходитися на тому ж місці, де були відразу після аварії. Рухати автомобілі з місця аварії до прибуття поліції і страхових агентів не можна. Також слід зателефонувати відразу після ДТП своїм друзям або родичам, адвокату або аварійному комісарові, щоб він представляв вас при всіх діях, які потрібно зробити після ДТП. Якщо ваш помічник прибуде на місце ДТП до прибуття співробітника поліції, то зможе виступити свідком з вашого боку. 2. Для отримання відшкодування по страховому полісу потрібно заповнити бланк повідомлення про ДТП. Це треба зробити разом з іншими учасниками аварії. Якщо ви потерпілий, зверніться до страхової компанії винуватця ДТП протягом 15 діб з необхідними документами. У разі якщо ви винні в ДТП, повідомте контакти вашої страхової компанії всім постраждалим при ДТП.

3. До приїзду співробітників поліції спробуйте знайти людей, які бачили всю картину події з боку. Намагайтеся домовитися з цими людьми про засвідчення аварії. Обов’язково запишіть їх контактні дані.

4. До прибуття співробітників поліції важливо, щоб все залишалося на своїх місцях. Якщо хтось знищує сліди аварії, постарайтеся перешкодити цьому. Також можете зняти на відеокамеру телефону все, що відбувається після аварії. Варто також відзначити підручними засобами розташування всіх предметів на місці ДТП.

5. Важливо, щоб ДТП було зафіксовано ретельно і детально. Співробітники поліції повинні підготувати ряд документів, які будуть використовуватися для відтворення картини ДТП, зокрема: – протокол про огляд місця ДТП; – протокол стану автомобілів (транспортних засобів); – схему ДТП; – свідчення учасників і свідків.

6. Простежте, щоб співробітники поліції зафіксували все, що стосується ДТП. Обов’язково огляньте ретельно автомобіль винуватця аварії, якщо на його автомобілі є якісь дефекти (не працюють стоп-сигнали або ще щось, що може бути причиною ДТП), повідомте про це співробітникам поліції. Максимальна кількість інформації дасть вам можливість отримати максимальну компенсацію. Перечитайте все складені співробітниками поліції документи. Якщо вас щось не влаштовує, напишіть свої зауваження.

7. Якщо співробітники поліції запропонують вам пройти тест на наявність алкоголю в крові, то обов’язково пройдіть його. Після проходження вимагайте довідку про відсутність алкоголю у вашій крові. Якщо хтось із учасників аварії відмовляється проходити перевірку на наявність алкоголю в крові, обов’язково вимагайте від співробітників поліції, щоб відмова була внесена до протоколу. У разі якщо у когось із учасників ДТП є явні ознаки сп’яніння (нерівна хода, людина насилу стоїть на ногах, невиразно розмовляє, алкогольний запах), вимагайте внесення цієї інформації до протоколу.

8. Якщо вам не подобаються дії співробітників поліції, постарайтеся не вступати з ними в конфлікт. Все що вас не влаштовує, ви можете вказати у відповідних документах. Навіть якщо на вашу думку співробітники поліції грубо порушують закон, намагайтеся бути стриманими і внесіть всі свої зауваження до протоколу ДТП. По можливості зніміть всі дії представників закону на відео. Такі ваші дії дадуть можливість оскаржити дії співробітників поліції вищого керівництва поліції, в прокуратурі або навіть в суді.

9. На закінчення співробітники поліції обов’язково пропонують всім учасникам аварії написати пояснення. Постарайтеся докладно описати все, що сталося, обміркуйте все фрази, які будете писати. Пишіть лаконічно і зрозуміло, намагайтеся уникати складних словесних конструкцій. Пояснення повинно бути написано так, щоб неможливо було трактувати текст по-іншому.

10. Зателефонуйте адвокату.

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Вход


Надішліть запит
на консультацію