Адвокат по ДТП

Ми всі є учасниками дорожнього руху. Щодня на дорогах трапляється велика кількість дорожньо-транспортних пригод (ДТП) як з вини водіїв, так і з вини пішоходів. Навіть при дотриманні Правил дорожнього руху Ви не застраховані від ДТП, оскільки інші учасники дорожнього руху часто порушують ці правила. Чим більше місто, інтенсивніший рух транспорту, тим більша ймовірність стати учасником ДТП. Місто Київ займає лідируючу позицію в Україні за кількістю ДТП.

Ставши учасником ДТП, в більшості випадків водій, пасажир чи пішохід не можуть скористатися своїми правами або виконати свої обов’язки в силу незнання прав і обов’язків, розгубленості від того, що сталося, перебування у хворобливому стані від отриманих травм. У таких ситуаціях не обійтися без допомоги досвідченого адвоката по ДТП, або як часто його називають у народі – автоадвоката.

Ви будете відчувати себе захищеними при ДТП, якщо Ви попередньо укладете договір з адвокатом на абонентське обслуговування. У цих випадках адвокат особисто прибуде на місце ДТП і надасть кваліфіковану правову допомогу  при складанні протоколу огляду місця ДТП і схеми до нього, дачі пояснень працівникам ДАІ про обставини події.  У будь-якому випадку  ми радимо зв’язатися з досвідченим адвокатом по ДТП і отримати необхідну консультацію.

Вам необхідно пам’ятати, що від правильності і об’єктивності складання протоколу огляду місця ДТП і схеми до нього залежить чи зможете Ви довести свою невинуватість у виникненні аварійної ситуації, ДТП та її наслідків. Дуже важливими даними при огляді ДТП є: розташування транспортних засобів після ДТП і наявність на них пошкоджень; наявність гальмівного шляху, його розташування на дорозі і протяжність; наявність і розташування осипу скла, бруду з автомобіля, фрагментів бампера, радіаторної решітки, дзеркал та  інших предметів , що  допоможуть встановити місце зіткнення автомобілів або наїзду на пішохода; стан дорожнього покриття, наявність дорожньої розмітки та інше.

Після підписання Вами протоколу огляду місця ДТП і схеми до нього без зауважень про неправильність їх складання, Вам дуже складно буде довести, що дані в протоколі і схемі не відповідають фактичним даним. У більшості випадків при огляді місця ДТП поняті займають пасивну позицію, не вникають у суть того, що відбувається, хоча своїми підписами підтверджують відповідність записів у протоколі і схемі до нього виконаним діям та встановленим при огляді даним. Не треба Вас переконувати, що і працівники ДАІ, які проводили огляд місця ДТП, не будуть розділяти Вашу позицію про неправильність складання протоколу та схеми до нього.

У будь-якому випадку сфотографуйте хоча б на камеру мобільного телефону місце ДТП і всі важливі на ньому об’єкти. По можливості запишіть анкетні дані і номери телефонів очевидців ДТП, оскільки більшість з них поїдуть ще до прибуття працівників Поліціі. Якщо очевидці відмовляються назватися і сказати адресу проживання, запишіть реєстраційні номери їх машин.

 Досвідчений адвокат після прибуття  на місце ДТП проконтролює правильність складання протоколу огляду місця ДТП і схеми до нього, сфотографує місце ДТП і зафіксує на відеокамеру, вживе заходів щодо встановлення очевидців ДТП, дасть поради як правильно спілкуватися з працівниками Поліціі, в тому числі при дачі письмових пояснень про обставини події.

Якщо учасник дорожнього руху під час ДТП отримав тілесні ушкодження та доставлений до лікарні, а огляд місця події буде проводитися без нього, то участь досвідченого адвоката по ДТП в таких випадках, на нашу думку, має бути обов’язковою. Стаття 27 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” передбачає можливість укладення усного договору про надання правової допомоги з подальшим укладенням договору в письмовій формі протягом 3 днів, якщо Клієнт потребує невідкладної правової допомоги, а укладення письмового договору з певних обставин неможливо.

Також необхідно пам’ятати, що у разі заподіяння при ДТП хоча б одному учаснику дорожнього руху тілесних ушкоджень середньої ступені тяжкості, тяжких тілесних ушкоджень, смерті обов’язково проводиться досудове розслідування і встановлюється винна особа, яка притягується до кримінальної відповідальності.

Якщо Ви є учасником ДТП як водій чи пішохід і на досудовому розслідуванні розраховуєте обійтися без досвідченого адвоката по ДТП, то Ви вирішили пограти з долею.

При досудовому розслідуванні обставин ДТП обов’язково проводиться судова автотехнічна експертиза для встановлення відповідності дій водія транспортного засобу в конкретній дорожній обстановці технічним вимогам Правил дорожнього руху, наявності у водія технічної можливості запобігти зіткненню транспортних засобів або наїзду на пішохода з моменту виникнення небезпеки.

Для надання експерту вихідних даних проводяться допит учасників ДТП і свідків, а також слідчі експерименти, отримані дані використовуються як вихідні дані для судової автотехнічної експертизи.

Незважаючи на те, що Ваші дані, отримані під час слідчого експерименту, є суб’єктивними і можуть бути недостовірними, вони враховуються при проведенні експертизи і можуть бути використані не на Вашу користь. Наприклад, водій автомобіля 1 проїжджав нерегульоване перехрестя по головній дорозі, водій автомобіля 2 виїхав на перехрестя з другорядної дороги, сталося зіткнення, в результаті якого заподіяно тілесні ушкодження середньої ступені тяжкості пасажиру  автомобіля 2. В одному випадку, при вказівці водієм автомобіля 1 конкретного моменту виявлення небезпеки, експертом буде зроблено висновок про відсутність у нього технічної можливості запобігти зіткненню, буде встановлена ​​винуватість водія автомобіля 2. В іншому випадку, якщо водій автомобіля 1 вкаже момент виявлення небезпеки на 1 секунду раніше, ніж у першому випадку, то експерт може зробити висновок, що у нього було достатньо часу, щоб зреагувати, вжити заходів і запобігти зіткненню. У цьому випадку експерт встановить обопільну провину водіїв.

Отже  робіть висновки – потрібен Вам адвокат по ДТП чи ні.

Адвокат Владислав Лаєвський надає наступні послуги:

– надання консультацій та роз’яснень з Правил дорожнього руху, ДТП;

– допомога при огляді місця ДТП, спілкуванні з працівниками Поліціі, встановлення очевидців ДТП;

– захист прав особи, яка притягається до адміністративної відповідальності під час розгляду справи про адміністративне правопорушення;

– представництво інтересів потерпілого при розгляді справи про адміністративне правопорушення;

– захист прав, свобод і законних інтересів підозрюваного під час досудового розслідування злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту;

– представництво інтересів потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача під час досудового розслідування злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту;

– надання правової допомоги свідку у кримінальному провадженні за фактом ДТП;

– захист прав, свобод та інтересів обвинуваченого, підсудного, засудженого в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, при перегляді судових рішень Верховним Судом України у кримінальному провадженні про злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту;

– представництво інтересів потерпілого, цивільного позивача, цивільного відповідача в судах першої, апеляційної та касаційної інстанцій, при перегляді судових рішень Верховним Судом України у кримінальному провадженні про злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту;

– допомога у досудовому врегулюванні спорів, пов’язаних із заподіянням шкоди при ДТП;

– представництво інтересів в судах всіх інстанцій при вирішенні спорів про відшкодування матеріальної та моральної шкоди;

– представництво інтересів у виконавчому провадженні;

– представництво інтересів в страхових компаніях, а також інші послуги.

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Вход


Надішліть запит
на консультацію