Адвокат з розлучень

У своєму житті сімейні пари зустрічаються з різними негативними факторами, які можуть вплинути на стабільність їхнього подружнього життя. На жаль, коли сімейна пара має різні погляди на шлюб, ведення сімейного господарства, виховування дітей і в майбутньому не бажає подальшого сімейного життя, вона наважується на не дуже приємний крок – розлучення. Однак, більшість сімейних пар, які прийняти рішення розірвати шлюб, досить мало знають про дану процедуру, а тому допускають багато помилок, внаслідок чого втрачають багато часу та нервів.

ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ ПЕРЕДБАЧАЄ ДЕКІЛЬКА МОЖЛИВИХ ВАРІАНТІВ РОЗІРВАННЯ ШЛЮБУ, А САМЕ:

  • розірвання шлюбу без звернення до суду (позасудовий порядок);
  • розірвання шлюбу в судовому порядку.

Розірвання шлюбу між подружжям без звернення до суду (тобто через органи державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС) здійснюється у разі відсутності спільних дітей та за взаємною згодою подружжя. У разі, якщо подружжя має спільних неповнолітніх дітей або, коли один з подружжя заперечує проти розірвання шлюбу – розлучення здійснюється в судовому порядку.

Для того, аби прискорити судовий процес, необхідна спільна згода подружжя про розлучення і домовленість про те, з ким будуть проживати їхні діти. Дана домовленість має бути підтверджена письмовим договором, але якщо в договорі буде вирішуватись питання про розмір аліментів на дитину, він має бути нотаріально посвідчений.

На сьогодні, розірвання шлюбу між громадянином України та іноземцем в Україні здійснюється за законодавством України. Розірвання шлюбу з іноземцем в Україні не відрізняється від звичайного розірвання шлюбу між громадянами нашої країни, яке здійснюється за законодавством України, тобто може бути здійснене також як в судовому, так і поза судовому порядку. Іншими словами, розірвання шлюбу в Україні не залежить від громадянства подружжя і буде здійснюватися на підставі та в порядку, передбачених Сімейним кодексом України.

Дещо складніший процес розірвання шлюбу для подружжя, яке проживає на тимчасово окупованій території – АР Крим та у зоні проведення антитерористичної операції. Адже будь-який акт (рішення, документ), виданий органами вище зазначених територій є недійсним. Особливістю розірвання шлюбу для внутрішньо переміщених осіб є можливість звертатися до суду або ДРАЦС за місцем фактичного проживання, а не за адресою реєстрації (прописки). При цьому статус внутрішньо переміщеної особи підтверджується довідкою переселенця. У випадку розірвання шлюбу з особою, яка проживає на тимчасово окупованій території – АР Крим, від якої неможливо отримати згоду на розлучення, заяву про розірвання шлюбу потрібно подавати до суду, який знаходиться на території міста Києва.

Дія судового рішення, винесеного на території іноземної держави обмежується лише межами цієї держави, а його виконання за кордоном можливе лише у разі його легалізації. Легалізація являє собою процедуру підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів, з метою використання його за кордоном.

Так, якщо за рішенням іноземного суду шлюб між громадянином іноземної держави та громадянкою України був розірваний, для того, щоб оформити це належним чином на українській території, необхідно звернутися до вітчизняного суду з клопотанням про визнання рішення іноземного суду. І тільки після набрання чинності ухвали про визнання в Україні рішення іноземного суду, документ про розірвання шлюбу, виданий іноземними органами, матиме юридичну силу в Україні.

В наш час далеко не рідкісне явище цивільний шлюб. Встановлення факту проживання однією сім’єю може мати важливі наслідки для особи. Але єдиний шлях встановлення такого факту – подача заяви до суду. Тому необхідно розібратися, для чого потрібно встановити факт спільного проживання без реєстрації шлюбу, та як це зробити. Визнати факт спільного проживання однією сім’єю необхідно для поділу спільно набутого майна, для вступу в спадщину, для призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника.

Першочергово необхідно довести факт проживання однією сім’єю. При цьому важливо встановити час, з якого особи почали фактично проживати однією сім’єю, що зробити досить проблематично. Основними доказами для встановлення факту проживання однією сім’єю слугують показання свідків. Проте, не зайвим для цього також буде надання суду інших доказів: фотокарток, відеозаписів, свідоцтво про народження спільних дітей тощо.

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Вход


Надішліть запит
на консультацію