Адвокат з кримінальних справ (проваджень). Кримінальний адвокат


Згідно з чинним законодавством в Україні, кримінальне провадження відкривається з моменту внесення слідчим даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Збором доказів винності суб’єкта в скоєнні злочину займається національна поліція, служба безпеки, органи податкового контролю, держ. бюро розслідувань.

Адвокат в кримінальних провадженнях на цьому етапі досліджує матеріали, опрацьовує лінію захисту, проводить збір доказів, не допускає неправомірних кроків з боку представників органів слідства. Допомога юриста полягає також у підтримці на суді під час розгляду питання про застосування / продовження запобіжного заходу. Кримінальну право нашої країни визначає такі види обмеження свободи в подібних обставинах:
– Підписка про невиїзд. Порука (трудового колективу, приватне, громадської організації);

– Застава;

– Домашній арешт;

– Взяття під варту.

Об’єктивності в проведенні розслідування сприяє присутність адвоката під час проведення слідчих дій:

– Допитів;

– Пред’явлення для впізнання;

– Обшуків / оглядів;

– Слідчих експериментів;

– Експертиз.

 

При виявленні порушень юристом оскаржуються рішення / дії слідчого. На користь підозрюваного можуть зіграти помилки і неточності, виявлені при вивченні матеріалів кримінального провадження.

Мета дій адвоката в кримінальному процесі в суді першої інстанції, а потім в ході застосування процедури апеляції / касації – домогтися повного виправдання підсудного або максимально пом’якшити міру відповідальності. Серед варіантів вирішення завдання також – перекваліфікація злочину і припинення кримінального переслідування.

 

На етапі судового провадження адвокат на регулярній основі надає підзахисному консультації. Також з метою максимально ефективної реалізації стратегії захисту здійснюються наступні заходи:

– Подання суду зібраних доказів;

– Участь в допитах свідків, потерпілих на суді;

– Ознайомлення з протоколами (журналом) і тих. записами засідань, пред’явлення зауважень;

– Виступи в дебатах на користь підзахисного;

– Підготовка клопотань, скарг, інших процесуальних документів.

Захист в кримінальному праві не закінчується в момент винесення судом вироку. Підтримка адвоката може виявитися корисною в судовому провадженні щодо оскарження вироку в апеляційній / касаційній інстанції, Верховному суді, а також на етапі виконання судового вироку.

Поділитись

Поделиться в facebook
Поделиться в twitter
Поделиться в linkedin
Вход


Надішліть запит
на консультацію